Дії Укрзалізниці можуть штучно обмежити експорт металургії — спільна заява ФМУ та Укрметалургпром
Новини, Новини бізнесу, Перевезення, Укрзалізниця

Дії Укрзалізниці можуть штучно обмежити експорт металургії — спільна заява ФМУ та Укрметалургпром

Федерація металургів України спільно з об’єднанням підприємств Укрметалургпром заявляють, що політика Укрзалізниці щодо введення в дію нового Договору на перевезення вантажів призведе до штучного обмеження експорту.

Представники ФМУ та Металургпрому звернулися до Президента України Володимира Зеленського, прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, міністра економіки Ігоря Петрашка, міністра інфраструктури Віталія Криклія та до в.о. директора Укрзалізниці Марчека Желько.

У зверненні металурги заявляють, що Укрзалізниця ввела заборону на планування та перевезення вантажу з 1 квітня, таким чином Товариство змушує укладати новий Договір, який є невигідним для вантажовідправників, адже підвищує тариф перевезень.

Асоціації просять владу заборонити введення в дію нового Договору УЗ та доопрацювати його. Адже, на думку асоціацій, відмова клієнтів укладати договір призведе до зменшення валютних надходжень й матиме катастрофічні наслідки для економіки України.

«Дискримінаційна та деструктивна позиція УЗ направлена на штучне обмеження експорту, де частка ГМК та аграрного комплексу складає 26,7% та 25,8% відповідно, призведе до зменшення валютних надходжень в країну», — говориться в повідомленні.

Нагадаємо, раніше про відтермінування та доопрацювання нового Договору про перевезення заявляли Європейська Бізнес Асоціація та Українська асоціація виробників феросплавів. За нашою ж інформацією, керівництво Укрзалізниці справді розглядає ймовірність відтермінування введення його в дію.

Читайте також