Новини, Укрзалізниця

Укрзалізниця не змогла провести тендер щодо закупівлі локомотивних колодок на 244 млн грн

Наприкінці травня філія “Центр забезпечення виробництва” оголосила тендер на закупівлю 502 тис. локомотивних колодок. Проте врешті-решт на торги не зайшов жоден учасник і його довелось скасувати.

Орієнтовна вартість закупівлі становила 244 млн грн. 11 червня один з потенційних учасників, а саме ТОВ “Ніжинський дослідно-механічний завод” висунуло вимогу змінити ціну товару, адже та не відповідає ринковій. Перевізник відмовився.

Крім цього, не відреагували в тендерному комітеті й на анонімне звернення, де також наголошувалося, що ціна за товар не відповідає ринку.

“Чому зменшилася початкова ціна на колодку локомотивну гребеневу на 10%, а саме на 52,62 (п’ятдесят дві гривні 62 коп.) грн, у т. ч. ПДВ, при тому, що наше підприємство надавало комерційні пропозиції з ціною 538,62 грн, (в ТД – 486,00 грн) і саме з такою ціною брало участь у процедурах закупівель на інших філіях АТ «Укрзалізниця» ? Чи відомо Замовнику закупівлі, що, за повідомленням Державної служби статистики, індекс споживчих цін (індекс інфляції) за 2019 рік становив – 104,1%, а у 2020 році вже становить 101,5%, що, своєю чергою, відповідно до чинного законодавства зобов’язує підприємства індексувати (збільшувати) заробітну плату працівників, що веде до збільшення собівартості продукції; чи є метою такого ціноутворення підтримка вітчизняних виробників цієї продукції та максимальне завантаження їхніх виробництв (про підтримку вітчизняних виробників, наповнення державного бюджету та розвиток економіки України ми неодноразово отримували листи за підписом члена правління АТ «Укрзалізниця» Ф. Буреша)?”- ішлося у зверненні

Зауважимо, це не перший випадок, коли на великі торги УЗ не заходять учасники. Раніше схожа ситуація була із закупівлею рейок та хрестовин на 380 млн грн. Тоді також на торги не зайшов жоден учасник. При цьому, один з ймовірних учасників (“Дніпропетровський стрілочний завод”) акцентував увагу на низькій очікуваній вартості, але тендерний комітет не дослухався до пропозицій й просто наново переоголосив тендер (щоправда, зі збільшеною очікуваною вартістю).

Читайте також