Інфраструктура, Новини

Група нардепів пропонує забезпечити фінансування будівництва нової залізниці у Луганській області

На сайті Верховної Ради зареєстровано проєкт постанови щодо звернення до Кабінету міністрів, аби той забезпечив фінансування будівництва колії, яка з’єднає Кіндрашівська-нова – Лантратівка з колією Попасна – Куп’янськ.

В пояснювальній записці зауважується, що лінія Кіндрашівська-нова – Лантратівка не з’єднана з іншими областями, бо далі прямує до Російської Федерації. Таким чином це унеможливлює постачання вугілля на ВП “Луганська ТЕС” у місті Щастя, яка є єдиним виробником електроенергії на підконтрольній території.

Тако, у пояснювальній записці запропоновано такі варіанти проходження гілки Сватове – Старобільськ, Рубіжне – Старобільськ, Рубіжне – Новий Айдар, довжина коли може становити близько 62, 59 та 43 км відповідно.

Обсяги перевезень на дільниці, яка з’єднає залізничні напрямки Кіндрашівська-Нова – Лантратівка і Попасна – Куп’янськ, прогнозуються на рівні 2 пар вантажних поїздів (1 пара – вугілля/повернення порожніх напіввагонів, 1 пара – завезення порожніх зерновозів/вивезення зернових культур).

Нагадаємо, раніше колишній очільник УЗ Євген Кравцов заявляв, що будівництво такої колії обійдеться у 1,5 млрд грн.

Читайте також