Жодних передумов для заборони експорту зернових немає — УЗА
Економіка, Новини, Новини бізнесу

Жодних передумов для заборони експорту зернових немає — УЗА

Президент Української зернової асоціації Микола Горбачьов заявив, що введення обмеження на експорт сільськогосподарської продукції не відбудеться. Відповідне повідомлення опубліковане на офіційному сайті асоціації.

Зокрема Микола Горбачьов наголосив, що немає жодної загрози, що країна залишиться без продовольства, а тому й передумов для обмеження експорту також.

“Озимі посіяні, все добре, всі сільгоспвиробники у полях, й зайняті посівом на врожай майбутнього сезону. Тому жодних передумов для обмеження експорту немає.”

За оцінками УЗА, врожай зернових та олійних культур складе близько 92 млн т. За їх же оцінками, щороку Україна споживає не більше 25-30 млн т вирощеного зерна та олійних культур, в тому числі не більше 4,5 млн тонн продовольчої пшениці. При цьому, Україна цьогоріч отримала врожай 98 млн т зернових та олійних культур.

“Таким чином, ми вже давно годуємо більше людей поза Україною, ніж в середині. Все, що не може спожити Україна, ми повинні експортувати аби аграрії отримали кошти за свою продукцію, а країна валютну виручку та доходи до бюджету.” – наголошують в асоціації.

Аграрії заявляють, що будь-яка заборона експорту врожаю зернових та олійних культур мала б непоправні катастрофічні наслідки для економіки країни і бюджету, адже аграрний експорт приносить щороку близько 40% всіх валютних надходжень в країну. Минулого року це становило 9,6 млрд доларів.

Нагадаємо, за перші два місяці поточного року Укрзалізниця перевезла 7,1 млн тонн зернових. Об’єм перевезень в цій галузі продемонстрував зростання на 1,2%, в той час, як загалом перевезення залізницею скоротились на 2,6%.

Читайте також