Зеленський: Укрзалізниця — це окрема держава
Новини, Укрзалізниця

Зеленський: Укрзалізниця — це окрема держава

Реформа Укрзалізниці поки існує «тільки на папері». Вона буде проведена після завершення карантину. Про це президент Володимир Зеленський сказав на пресконференції.

«Укрзалізниця — це окрема держава. Змінено керівника компанії, там є наглядова рада. У них є, на жаль, все тільки на папері ( реформа Укрзалізниці. – ред.) Чи вірю я, що реформа відбудеться найближчим часом? Ні. Те, що я зараз там бачу… Поки що ні. Вона на папері дуже складна й треба багато грошей», — заявив Президент.

Також Президент Україні зазначив, що Укрзалізниця заробляє саме на вантажних перевезеннях, а пасажирські — дотаційні.

«Є вантажні перевезення. Є пасажирські перевезення. І ми нічого не можемо зробити. Ми не можемо в цей важкий для людей час підняти ціни на квитки. До речі, в Європі пасажирський напрямок теж дотаційний, і нічого з цим не зробиш. Тобто УЗ заробляє на вантажних перевезеннях. Зараз багато чого зупинено через коронавірус. Насамперед це експортоорієнтований товар», – зазначив Зеленський.

Також Зеленський заявив, що у держави є чітке розуміння того, що треба робити замовлення великим українським підприємствам, проте ці замовлення, знову ж таки, тільки на папері.

«Треба  перш за все державні замовлення робити для державних підприємств. Є виділені гроші. Є розуміння обсягів цих коштів. Мені здається, це 3-5 млрд грн, для того щоб зробити замовлення для наших підприємств. Це і замовлення для КВБЗ. Там треба замовити понад 100 вагонів. Є програми не тільки із закупівлі вагонів. Поки це тільки на папері, на жаль. Вони (Міністерство інфраструктури. – ред.) скаржаться на коронавірус…» – резюмував Президент.

Зеленський висловив сподівання, що за місяць Україна «вийде з цього складного процесу» (мається на увазі карантинні обмеження. – ред.) і реформа Укрзалізниці нарешті розпочнеться.

Читайте також