Скільський: Збільшення обсягів перевезень зернових стало можливим завдяки зменшенню перевезень інших категорій вантажів
Новини, Перевезення

Західні регіони України експортують 30% зерна вагонами в Європу

У західній частині України до 30% врожаю зерна експортують вагонами в Європу. В порти відправляється 60% врожаю, решта — на внутрішнє споживання. Про це Elevatorist.com повідомив директор «Красненського КХП» Віталій Тодоров.

«Ми відвантажуємо зерно на Польщу на переробку вагонами. Ціна була така ж як і в порту, тільки відстань тут близько 300 км, а до порту — понад 1000 км », — розповів Віталій Тодоров.

За його словами, в сусідні країни відвантажують сою, ріпак, пшеницю. Також в Білорусь експортують кукурудзу.

Нагадаємо, в Укрзалізниці вважають, що західний кордон України необхідно розвивати для перевезень зерна. Директор з розвитку бізнесу АТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев певен, що розбудова спеціальних потужностей та елеваторів на західному кордоні України дасть змогу здешевити перевезення зернових вантажів та розвантажити морські порти й залізницю.

«Щоб розвинути західний кордон, слід зробити перевалку з широкої колії на вузьку, спеціалізовані хаби з перевантаження. Для розбудови цього кордону та елеваторних сховищ на ньому потрібно $1,5 млрд. Завдяки цьому з’явиться 5 млн т зберігання на західному кордоні, а перевалка становитиме теж 5 млн т. Це дасть змогу розвантажити порти зокрема й залізницю загалом», — сказав він.

Крім того, Андрій Рязанцев вважає, що  розвиток залізничного сполучення з ЄС дозволить зменшити кількість фітосанітарних сертифікатів, які вимагає сьогодні Польща для пропуску українських фур із зерном своїми дорогами.

Раді повідомити Вам, що ми діджиталізуємось і у нас з’явився свій канал в telegram. Підписуйтесь, буде цікаво!

Опитування

Рівень відповідальності УЗ за невиконання своїх зобов'язань під час організації і виконання перевезення.

Дякуємо за відповідь!

Для визначення об’єктивного загального зрізу настроїв на ринку залізничних вантажоперевезень пройдіть опитування повністю! Результати допоможуть нам окреслити проблемні точки й взаємовигідні шляхи вирішення загальних проблем та будуть представлені на загальний розсуд без редакційної цензури.

Читайте також