За минулий тиждень інспектори Укртрансбезпеки нарахували 3,3 млн грн плати за перевантаження
Новини, Перевезення

За минулий тиждень нараховано 4,2 млн грн плати за перевантаження

За підсумками 14-20 вересня цього року інспекторами Укртрансбезпеки у співпраці з Нацполіцією було перевірено ще понад 26 тисяч транспортних засобів, складено 445 актів порушень габаритно-вагових параметрів і нараховано близько 4,2 млн гривень плати за перевантаження. Про це повідомляє пресслужба Міністерства інфраструктури.

“У розрізі регіонів найбільше плати за проїзд нараховано в Одеській, Миколаївській та Волинській областях. Разом з тим, у порівнянні з минулим тижнем показники ефективності габаритно-вагового контролю (ГВК) підвищилися у Волинській, Донецькій, Житомирській, Полтавській, Сумській та Чернівецькій областях”, – відзначили в Міністерстві.

ТОП-5 порушників габаритно-вагових норм за минулий тиждень:

  1. На автодорозі Н-11 – авто Mercedes-Benz з перевантаженням на 45,5%. Загальна вага транспортного засобу склала 58,2 т при нормі 40 т. Нараховано плату за проїзд – 2990,85 євро.
  2. На автодорозі Н-11 – авто Mercedes-Benz з перевантаженням на 42%. Загальна вага транспортного засобу склала 56,65 т при нормі 40 т. Нараховано плату за проїзд – 2134,6 євро.
  3. На автодорозі Р-44 – авто DAF з перевантаженням на 49%. Загальна вага транспортного засобу склала 59,6 т при нормі 40 т. Нараховано плату за проїзд – 1544 євро.
  4. На автодорозі М-05 – авто MAN з перевантаженням на 48%. Загальна вага транспортного засобу склала 65,25 т при нормі 44 т. Нараховано плату за проїзд – 692,42 євро.
  5. На Кільцевій дорозі навколо Києва – авто MAN з перевантаженням на 40,6%. Загальна вага транспортного засобу склала 56,24 т при нормі 40 т. Нараховано плату за проїзд – 49,95 євро.

Також минулого тижня Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроєкт №3743 “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю”, який посилює відповідальність учасників перевезень та вводить нові штрафи за порушення габаритно-вагових параметрів. Законопроєкт підтримали 270 народних депутатів.

Відзначимо, що за підсумками позаминулого тижня (7-13 вересня) інспекторами Укртрансбезпеки у співпраці з Нацполіцією було перевірено понад 30 тисяч транспортних засобів, складено майже вдвічі більше актів порушень габаритно-вагових параметрів, а саме 525, та нараховано близько 4,4 млн грн плати за перевантаження, що на 75% більше, ніж тижнем раніше.

Нагадаємо, що 19 серпня, уряд ухвалив постанову КМУ “Про внесення змін до Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті”, якою передбачається здійснення габаритно-вагового контролю (ГВК) однією посадовою особою Укртрансбезпеки із залученням посадових осіб Національної поліції, Укравтодору та балансоутримувачів пунктів ГВК. У Міністерстві інфраструктури переконані, що подібне рішення сприятиме здійсненню ефективного цілодобового габаритно-вагового контролю на дорогах з метою убезпечення їх від руйнування вантажівками.

 

Читайте також