За минулий тиждень нараховано 3,5 млн грн плати за перевантаження
Новини, Перевезення

За минулий тиждень нараховано 3 млн грн плати за перевантаження

Протягом останнього тижня (з 28 вересня до 4 жовтня) інспекторами Укртрансбезпеки у співпраці з Нацполіцією було перевірено майже 18 тисяч транспортних засобів, складено 301 акт порушень габаритно-вагових норм та нараховано понад 3 млн грн плати за перевантаження. Про це повідомляє пресслужба Міністерства інфраструктури України.

У розрізі регіонів найбільше плати за проїзд нараховано в Миколаївській, Одеській та Херсонській областях.

ТОП-5 порушників габаритно-вагових норм за минулий тиждень:

  1.  На автодорозі М-03 – авто Scania з перевантаженням на 19%. Загальна вага транспортного засобу склала 52,42 т за норми 44 т. Нараховано плату за проїзд – 191,16 євро.
  2. На автодорозі М-05 – авто MAN з перевантаженням на 31%. Загальна вага транспортного засобу склала 56,4 т за норми 44 т. Нараховано плату за проїзд – 169,28 євро.
  3. На автодорозі Р-60 – авто DAF з перевантаженням на 34%. Загальна вага транспортного засобу склала 57,54 т за норми 40 т. Нараховано плату за проїзд – 167,04 євро.
  4. На вул. Молочній у Запоріжжі – авто DAF з перевантаженням на 27%. Загальна вага транспортного засобу склала 50,9 т за норми 40 т. Нараховано плату за проїзд – 120 євро.
  5. На автодорозі М-06 – авто Mercedes-Benz з перевантаженням на 30%. Загальна вага транспортного засобу склала 51,8 т за норми 40 т. Нараховано плату за проїзд – 27 євро.

“Рух перевантажених фур – одна з головних причин руйнування доріг. Саме тому контроль за дотриманням габаритно-вагових норм є важливою ланкою не тільки у збереженні автошляхів України, а й у реалізації програми “Велике будівництво”, – наголосив голова Укртрансбезпеки Єгор Прокопчук.

Зазначимо, що за підсумками 21-27 вересня цього року інспекторами Укртрансбезпеки у співпраці з Нацполіцією було перевірено майже 22 тисячі транспортних засобів, складено 411 актів порушень габаритно-вагових параметрів і нараховано близько 3,5 млн гривень плати за перевантаження.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №3743 “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю”, який посилює відповідальність учасників перевезень та вводить нові штрафи за порушення габаритно-вагових параметрів. Законопроєкт підтримали 270 народних депутатів. 19 серпня уряд ухвалив постанову КМУ “Про внесення змін до Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті”, якою передбачається здійснення габаритно-вагового контролю (ГВК) однією посадовою особою Укртрансбезпеки із залученням посадових осіб Національної поліції, Укравтодору та балансоутримувачів пунктів ГВК. У Міністерстві інфраструктури переконані, що таке рішення сприятиме здійсненню ефективного цілодобового габаритно-вагового контролю на дорогах з метою убезпечення їх від руйнування вантажівками.

 

Отримайте тестовий доступ до статистики та аналітики

 

Читайте також