Міжнародні новини, Новини

Єврокомісія схвалила угоду про злиття Alstom-Bombardier

31 липня Єврокомісія дала “зелене світло” на купівлю Bombardier компанією Alstom. Про це повідомляється на офіційному сайті останньої.

Проте, як раніше стало відомо, дозвіл комісії має умови:

  • Передача Bombardier технології виробництва високошвидкісного потягу V300 ZEFIRO партнеру з виробництва Hitachi, аби він мав можливість брати участь на тендерах у Великій Британії;
  • Alstom має продати завод Reichshoffen у Франції, разом з технологією виробництва регіональних потягів Coradia Polyvalent;
  • Продаж заводу Bombardier у Хеннігсдорфі (Німеччина), де виробляються електропоїзди TALENT 3;
  • Також новоутворена компанія має забезпечити доступ до певних інтерфейсів бортових систем сигналізації “Bombardier Transportation” та систем управління поїздами (TCMS).

Тепер, після завершення юридично-бюрократичних процедур, у компанії сподіваються закрити повністю угоду в першій половині 2021 року.

Нагадаємо, компанії-гіганти домовилися про такі умови об’єднання: Alstom має придбати 100% акцій Bombardier за 5,8 – 6,2 млрд євро. Водночас канадський пенсійний фонд CDPQ, який на цей час володіє 32,5% акцій Bombardier Transportation, викупить 18% Alstom. Це обійдеться CDPQ майже у 2 млрд євро.

Придбання зміцнить позицію компанії Alstom як другого за величиною у світі виробника залізничного обладнання за доходом після Китайської CRRC.

Читайте також