Визнання карантину форс-мажором суттєво не змінить правове регулювання в державі, — Дюговський
Новини, Економіка

Визнання карантину форс-мажором суттєво не змінить правове регулювання в державі, — Дюговський

Останнє уточнення ч. 2 ст. 14-1 Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні», що до форс-мажорних обставин віднині належить і карантин, суттєво не змінить правове регулювання в державі, але додасть впевненості зацікавленим у засвідчені форс-мажору. Такою думкою з журналістами Rail.insider поділився заступник директора філії з правових питань АТ «Укрзалізниця» Олександр Дюговський.

Перелік форс-мажорних обставин ніколи не був вичерпним. Такими є будь-які обставини, які перебувають поза волею осіб і не є звичними ризиками господарської діяльності (наприклад, економічні кризи і курсові коливання такими точно не є). Тож дії органів державної влади, а особливо в нашій державі, можна віднести до надзвичайних, невідворотних та непередбачуваних обставин, що об’єктивно унеможливлюють виконання зобов’язань“, – відзначає Дюговський.

Також Дюговський відзначив, що існування таких обставин не є підставою для отримання свідоцтва Торгово-промислової палати про форс-мажор

“Інша річ, що як і у випадку з війною, що триває з 2014 року, сам факт існування таких обставин не є підставою для отримання свідоцтва ТПП про форс-мажор. Має бути встановлено, як такі обставини вплинули на взаємодію конкретних суб’єктів і виконання ним своїх обов’язків. Тож на форс-мажор одразу, для всіх і автоматично розраховувати не варто”, – зазначив він.

Нагадаємо, що 17 березня, на позачерговому ранковому засіданні ВР ухвалила Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)” (проєкт №3219), яким карантин визначено форс-мажорною обставиною

 

Отримайте тестовий доступ до статистики та аналітики

 

Читайте також