Виконання угоди про Євроасоціацію: у сфері транспорту найнижчий прогрес
Новини, Перевезення

Виконання угоди про євроасоціацію: у сфері транспорту найменший прогрес

За даними порталу моніторингу реалізації плану заходів з виконання Угоди про Євроасоціацію, Україна суттєво відстає від графіка виконання своїх обов’язків у сфері транспорту.

Так, з моменту підписання угоди у сфері “Транспорт, транспортна інфраструктура, поштові та кур’єрські послуги” Україна виконала 21% від запланованого. Разом зі сферою захисту інтелектуальної власності це найнижчий показник. Зауважено, що Кабінет міністрів в межах своєї компетенції виконав 23% від запланованого. Тоді ж як Верховна рада не виконала жодного завдання.

Відзначимо, що в планах на 2020-й рік розв’язати наступні інфраструктурні завдання:

  • Створення інформаційної системи моніторингу надводної обстановки і руху морських суден, у тому числі внесення відповідних змін до законодавства України (виконано на 40%);
  • Внесення змін до законодавства України щодо приймання суднових відходів і залишків вантажу у морських портах і морських терміналах (виконано на 40%);
  • Гармонізація умов отримання свідоцтв капітанів (судноводіїв) для перевезення пасажирів та вантажів внутрішніми водними шляхами та формування механізму взаємного визнання Україною та ЄС кваліфікаційних документів капітанів та членів екіпажів суден внутрішнього плавання (виконано на 0%)

Загалом, трішки краще прогрес в імплементації угоди в таких напрямках: “Фінансове співробітництво та боротьба з шахрайством” (24%) та “Фінансовий сектор” (27%). Найкращі показники мають: “Політичний діалог, нацбезпека та оборона” (86%), “Юстиція, права людини” (82%) та “Держзакупівлі” (80%).

Нагадаємо, 24 квітня Парламент прийняв у першому читанні законопроєкт 1182-1-д «Про внутрішній водний транспорт», який дає старт реформі річкових перевезень.

Читайте також