Відбулось перше засідання Комісії з відбору учасників експериментального проєкту щодо приватної тяги
Новини, Укрзалізниця

Відбулось перше засідання Комісії з відбору учасників проєкту щодо допуску приватної тяги

21 травня 2020 року в Міністерстві інфраструктури України відбулося перше засідання Комісії з відбору учасників експериментального проекту щодо допуску приватних локомотивів на окремі маршрути. Повідомляє прес-служба МІУ.

Комісія була створена для того, щоб залучити до здійснення залізничних перевезень не лише Укрзалізницю, а й приватних перевізників, які мають створити конкурентні умови на ринку.

“Сьогодні ми вперше проводимо засідання комісії з відбору учасників експериментального проекту щодо допуску суб’єктів приватної тяги. У Раді вже зареєстрований законопроект про залізничний транспорт, який передбачає відкриття конкурентного ринку залізничних перевезень. Але ми йдемо на упередження, не чекаючи його прийняття, і вже організовуємо експериментальний проект, у рамках якого будемо обирати перших суб’єктів, які потенційно хочуть здійснювати перевезення на залізничних коліях загального користування”, – заявив перший заступник міністра Дмитро Абрамович.

В МІУ наголошують, в України існують зобов’язання відповідно до угоди про Асоціацію з ЄС, має бути створений конкурентний ринок перевізників. Експеримент на окремих ділянках дозволить протестувати систему залучення приватних операторів: питання отримання дозволу для оперування на інфраструктури, системи управління безпекою, співпраці з Укрзалізницею як з оператором інфраструктури.

На першому засіданні Комісії розглядалась інформація щодо дільниць, запропонованих заявниками для роботи та інформація про локомотиви, які заплановані для використання. На наступному етапі заявники мають надати детальну інформацію щодо технічних характеристик локомотивів, зокрема, документацію, а також інформацію про машиністів, систему управління безпекою тощо.

Нагадаємо, раніше Rail.insider публікував думки стосовно експерименту представників компаній — майбутніх учасників проекту. Також детально про майбутній експеримент в інтерв`ю нам розповідав Дмитро Абрамович.

Читайте також