Новини, Перевезення, Порти

Від початку року обсяг вантажоперевезень по Дніпру зменшився на 3,7%

За перші чотири місяці 2020 року обсяг перевезень основних вантажів (зернові, металопродукція, нафтопродукти, будівельні матеріали та інші вантажі) по Дніпру скоротився проти аналогічного періоду минулого року на 3,7%. Про це повідомляє ports.ua з посиланням на дані Річкової інформаційної служби водних шляхів України.

Загальний обсяг перевезення склав 1,9 млн тонн. Обсяг перевезень зернових вантажів знизився на 18,6% – до 820,6 тис. тонн, металопродукції — на 12,6% (до 202 тис. тонн). Проте збільшився обсяг перевезень будівельних матеріалів та інших вантажів, на 19,6% – до 874,8 тис. тонн, нафтопродуктів — на 6,8% (4,7 тис. тонн). Перевезення контейнерів у вказаний період не здійснювалися.

Загальна кількість суднопроходів по Дніпру скоротилася на 12,4%, – до 1694.

Нагадаємо, Парламент 24 квітня прийняв у першому читанні законопроєкт 1182-1-д «Про внутрішній водний транспорт», який дає старт реформі річкових перевезень. Міністр інфраструктури Владислав Криклій вважає, що прийняття цього закону дозволить збільшити річкові вантажоперевезення до 30 млн тонн на рік.

Проте Американська торговельна палата, Українська зернова асоціація та Європейська Бізнес Асоціація закликали парламентарів доопрацювати цей законопроєкт.

Читайте також