Відкрита аналітика, Новини, Новини бізнесу, Перевезення

Від чого залежить розвиток ринку виробництва цементу в Україні?

Останні 6 місяців обсяги навантаження вантажів в цементовози перевершують показники 2019- го року. Така динаміка може бути пов’язана як з “великим будівництвом”, так і може свідчити про потенціал цієї галузі.

Минулого місяця, обсяги навантаження вантажів у цементовози склали 12,45 тис. вагонів, що на 13,2% більше ніж у жовтні 2019 року. Середньодобове навантаження в жовтні 2020 р. склало 402 вагони на добу, що на 8 вагонів на добу менше ніж минулого місяця.

Обсяг навантаження цільового вантажу, цементу, склав 8,04 тис. вагонів. Відсоток навантаження цільового вантажу – 64,6% від загального навантаження.

Але не дивлячись на збільшення обсягів навантаження, ринок цементу в Україні не росте, він уже третій рік поспіль коливається в межах 9,2-9,5 млн тонн. Водночас імпорт цементу з Туреччини зріс за період 2017-2019 рр. на 809% у абсолютних показниках, відносно споживання — на 837 %.

У зв’язку з цим у вересні цього року, Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі ухвалила рішення про початок антидемпінгового розслідування щодо імпорту в Україну портландцементу та цементного клінкеру з Турецької Республіки.

У разі ухвалення рішення про введення антидемпінгового мита проти Туреччини, ринок виробництва цементу в Україні може почати активно рости, що вплине на підвищення інвестиційної привабливості. Це посприяє зростанню попиту на вагони-цементовози. Орендні ставки будуть підвищуватися. Ринок потребуватиме інвестицій у будівництво таких вагонів.

 

Читайте також