Новини, Перевезення

В УЗА заявляють, що Україна не повністю реалізовує свій потенціал з експорту зернових

Незважаючи на те, що сезон-2019/20 став для України рекордним як за обсягом виробництва пшениці й кукурудзи, так і за обсягами експорту, Україна не повністю реалізувала свій потенціал з експорту. Про це заявив президент української зернової асоціації Микола Горбачьов.

Водночас він зауважив, що Україна використовує всі можливості, які надає світовий ринок.

«Для нас стали відкриті нові ринки. Наприклад, у минулому маркетинговому році Україна експортувала вперше пшеницю в Еквадор. Зараз відбувається новий перерозподіл ринків у світі, трансформується робота таких міжнародних організацій, як СОТ, змінюється геополітична обстановка і відносини між країнами. І Україна намагається і повинна отримати з цього максимальну вигоду», – заявив він.

На думку керівника УЗА, те, що відбувалося в другій половині сезону у світі, лише підкреслює значущість України на глобальному ринку як надійного постачальника продовольства.

«На мій погляд, як би криза не торкнулась України та світу в цілому, поставки продовольства з боку України будуть тривати, і в подальшому будуть тільки збільшуватися, як і роль України як суб’єкта забезпечення світової продовольчої безпеки», – заявив Микола Горбачьов.

Наостанок він зауважив, що для України аграрний сектор в умовах світової економічної кризи через пандемію коронавірусу фактично перетворився в одного з драйверів економіки, який забезпечує стабільний приплив валюти від експорту.

Нагадаємо, раніше компанія Stark Shipping оприлюднила щорічний рейтинг найуспішніших зернотрейдерів (підсумки 2019-2020 МР). Згідно з дослідженням, найбільшим вантажовідправником зерна в минулому сезоні стала компанія “Кернел” – 7,98 мільйона тонн, що становить 13,29% ринку.

Читайте також