Новини, Укрзалізниця

В УЗ розповіли, як в умовах можливого створення холдингу після поділу компанії може відбуватися IPO

Директор із стратегічного розвитку та інвестиційної політики АТ «Укрзалізниця» Антон Саболевський розповів, як в умовах створення холдингу після поділу УЗ може відбуватися розміщення акцій. Про це він сказав в інтерв’ю медіацентру «Магістраль».

«Є варіанти: виводити весь холдинг або компанії, що до нього входять. Якщо повернутися до досвіду Польської залізниці, то там вийшли на IPO лише в частині перевізника — PKP Cargo. І це стало єдине успішне IPO для великої залізничної компанії в Європі», – сказав Саболевський.

Натомість, за його словами, Німецька залізниця вже двічі готувалася до первинного розміщення акцій саме як холдинг, проте справа так і не дійшла до логічної розв’язки.

«Це було в період спрямованості на приватизацію великих державних компаній Німеччини в галузях авіаційних і залізничних перевезень, поштових послуг. Тоді успішно вивели на IPO лише Lufthansa та продали контрольний пакет акцій поштової компанії DHL», – зазначив директор із стратегічного розвитку та інвестиційної політики УЗ.

Саболевський вважає, що у випадку УЗ треба провести детальний фінансово-економічний аналіз можливих опцій.

«За його результатами варто з’ясувати, що вигідніше: пропонувати акції холдингу чи лише перевізника. Остаточної відповіді поки немає, адже ми тільки розпочинаємо дослідження», – повідомив він.

Нагадаємо, 29 жовтня Європейський банк реконструкції та розвитку, Міністерство інфраструктури України та АТ “Укрзалізниця” підписали угоду про початок процедури первинного публічного розміщення акцій УЗ — виходу на ІРО.

Як відомо, в Укрзалізниці переконують у доцільності створення холдингу після поділу УЗ на трьох операторів.

Водночас Міністерство інфраструктури України виступає за повне розділення державної АТ «Укрзалізниці» на три компанії без подальшого об’єднання їх в рамках холдингу.

Читайте також