В УЗ розповіли на якій стадії реалізація проєкту електрифікації дільниці Долинська — Миколаїв — Колосівка
Інфраструктура, Новини

В УЗ розповіли, на якій стадії реалізація проєкту електрифікації дільниці Долинська — Миколаїв — Колосівка

98% земельних ділянок, які потрібні для реалізації проєкту електрифікації дільниці Долинська — Миколаїв — Колосівка, уже на стадії оформлення. Про це під час робочої зустрічі в регіональній філії «Одеська залізниця» заявив директор філії Сергій Нікулін.

«Фактично це означає, що оформлення земельних ділянок на стадії завершення. Після чого Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) буде проведено тендер для будівництва і розпочнеться реалізація проєкту», — сказав він, додавши, що за сприятливих умов це може відбутися вже ближче до кінця цього року.

Нікулін зазначив, що реалізація проєкту не лише дозволить значно збільшити пропуск вантажів у напрямку портів, але й зменшить експлуатаційні витрати та позитивно вплине на екологію регіону.

Нагадаємо, що у 2019 му році Верховна Рада України ратифікувала угоду між Україною та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) про фінансування електрифікації ділянки Одеської залізниці. Згідно з угодою ЄІБ виділить понад 327 мільйонів євро кредитних ресурсів на фінансування електрифікації та модернізації ділянки Одеської залізниці Долинська – Миколаїв – Колосівка та програми безпеки дорожнього руху в кількох містах України.

Реалізація проєкту дозволить підвищити пропускну здатність у напрямку портів, а також підвищити дільничну швидкість руху вантажних поїздів на 20-25%, скоротити терміни доставки вантажів та зменшити експлуатаційні витрати. Економічний ефект від електрифікації оцінюється на рівні 740 млн грн на рік.

Читайте також