Новини, Укрзалізниця

В УЗ планують завершити виділення чотирьох вертикалей до кінця 2021 року

До кінця наступного року Укрзалізниця планує завершити перепідпорядкування структурних підрозділів та виділити чотири вертикалі майбутнього холдингу. Про це під час пресконференції сьогодні повідомив голова правління УЗ Володимир Жмак.

Мова йде про наступні вертикалі: вантажна, пасажирська, виробнича та інфраструктурна.

«Ми плануємо у 2021 році закінчити перепідпорядкування підрозділів Укрзалізниці таким чином, щоб кожна виробнича вертикаль отримала всі необхідні активи, щоб вона могла порахувати прибутки і збитки та вивести свій власний баланс. Вже на кінець наступного року кожна із цих чотирьох вертикалей матиме свій баланс, що дозволить потім їх реорганізувати в компанії холдингу», – заявив Володимир Жмак.

Він зауважив, що саме в рамках переходу наразі здійснюється переміщення активів та персоналу. Це потрібно для того, аби у кожній вертикалі були сконцентровані всі необхідні засоби для здійснення повного циклу діяльності.

Так, вантажна вертикаль у своєму розпорядженні матиме локомотиви і вагони, пасажирська – локомотиви, пасажирські та приміські поїзди, виробнича – вагоноремонтні і будівельні заводи, локомотиворемонтні заводи та депо, де здійснюватимуться капітальні ремонти, інфраструктурна – колію та колійне господарство, автоматизацію і сигналізацію. У вантажній та пасажирській вертикалях також будуть експлуатаційні депо для проведення поточних ремонтів.

«На прикладі двох депо, які ми вже почали перепідпорядковувати з Донецької залізниці на Південну, це Лиман і Волноваха, ми бачимо, що це жодним чином не впливає ні на кількість персоналу, ні на виробничі функції депо, ні на зміну місця роботи персоналу. Перепідпорядкування здійснюється виключно адміністративно, для того, щоб сконцентрувати в рамках вертикально-інтегрованої структури всі функції й ці структури перетворити потім у компанії-холдинги», – підкреслив Володимир Жмак.

Щодо центрального офісу, то там будуть сконцентровані всі інші функції, які й забезпечуватимуть діяльність цих чотирьох вертикалей, зокрема послугами юристів, фінансистів, кадровиків, працівників служби безпеки, ІТ та інших.

Нагадаємо, раніше був ухвалений план пріоритетних дій Уряду до кінця 2020 року. Зокрема, уряд має до кінця року провести структурну реформу Товариства та  розмежувати діяльність Перевізника на управління інфраструктурою та вантажні й пасажирські перевезення.

Читайте також