В УЗ планують ввести облік запчастин за допомогою QR-кодів
Новини, Укрзалізниця

В УЗ планують ввести облік запчастин за допомогою QR-кодів

Департамент оперативного моніторингу АТ «Укрзалізниця» запровадив пілотний проєкт з обліку комплектувальних. У межах проєкту планується запровадити маркування запасів запчастин штрих та QR-кодами. Про це повідомив директор департаменту Едуард Ступак в інтерв’ю медіацентру “Магістраль”.

З його словами, весь процес обліку товарно-матеріальних цінностей (ТМЦ) потребує реформування. Адже нині у кожній регіональній філії за різними методиками присвоюють номенклатурні номери деталям. Таким чином, одна й та сама деталь у Львові, Дніпрі й Харкові може мати різні номери. Тепер департамент працює над створенням єдиної системи маркування для всіх філій. Також заплановане запровадження штрих-кодування для внутрішнього обліку.

“Наразі створено робочу групу із впровадження штрих- та QR-кодування для комплектувальних. Спільно з Харківським машинобудівним заводом «ФЕД» реалізується пілотний проєкт. Головні вимоги до нього — розробка системи нанесення та зчитування інформації з маркування, що дає змогу оперативно отримати необхідні дані на будь-якому етапі життєвого циклу деталі. Також важлива прийнятність методики нанесення штрих- та QR-кодів для наших структурних підрозділів. Тобто в ній має бути застосоване недороге, просте у використанні та надійне обладнання, яким зможуть користуватися наші працівники, відповідальні за ТМЦ. Водночас необхідна розробка програмних продуктів, які дадуть змогу за зчитаними кодами легко знаходити всю необхідну інформацію в електронних базах”, – повідомив Едуард Ступак.

Посадовець анонсував, що позначки робитимуться таким чином, що стануть частиною конструкції деталей і будуть достатньо захищені для того, щоб їх не можна було зрізати. Очікується, що пілотний проєкт відпрацюють на вагонному депо “Дарниця”.

Нагадаємо, раніше в УЗ анонсували впровадження новітніх 3D технологій у процес ремонту вагонів. Зокрема, Укрзалізниця вже підписала меморандум з компанією ТОВ «Анлімтек» (ТМ «Фаблаб Фабрикатор»), яка займається швидким прототипуванням і R&D (науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи).

 

Отримайте тестовий доступ до статистики та аналітики

 

Читайте також