В Укрзалізниці заявили про борг у 500 млн грн за пільгові перевезення від місцевої влад
Новини, Перевезення, Укрзалізниця

В Укрзалізниці заявили про борг у 500 млн грн за пільгові перевезення

За 2019 рік та перший квартал 2020 року Укрзалізниця не отримала від місцевих органів влади понад півмільярда гривень компенсацій за перевезення пільговиків. Про це повідомляє пресслужба Перевізника.

Так, місцева влада повернула УЗ за вказаний період лише близько 20% від загальної суми за послуги, надані пільговим категоріям населення. За словами в.о. голови правління Укрзалізниці Івана Юрика, така ситуація ставить під загрозу відновлення приміського сполучення.

«Закликаємо місцеві органи самоврядування, з якими укладено контракти, невідкладно погасити заборгованість. Це стане запорукою вчасного та повного відновлення приміського залізничного сполучення у ваших регіонах після завершення карантинних обмежень. Укрзалізниця завжди готова до діалогу та виконання своїх соціальних обов’язків, проте це має відбуватись на рівних умовах та з дотриманням усіх норм законодавства», — зазначив він.

Повідомляється, що за 2019 рік за перевезення пільговиків у приміському сполученні УЗ компенсували 112,3 млн грн (21,8%), борг — 403,4 млн грн. У першому кварталі 2020 року ситуація з погашенням збитків від пільгових перевезень у приміському сполученні тільки погіршилася: компенсовано — 14,6 млн грн (12,8%), борг — 99,1 млн грн.

Лідерами антирейтингу з погашення боргів у 2019 році та першому кварталі 2020 року став Київ, який не сплатив жодної копійки з 59 млн грн заборгованості. Друга Львівська область, яка винна Перевізнику за вказаний період 61,4 млн грн з 68,7 млн грн загальної суми наданих послуг, та Харківська область — борг 60,4 млн грн із загальної суми у 68 млн грн.

«Закликаю органи місцевої влади прийняти відповідні рішення задля погашення заборгованості по перевезенню пільгових пасажирів задля відновлення у повному обсязі приміський залізничних перевезень», — звернувся до місцевих влад очільник Укрзалізниці.

Нагадаємо, раніше Rail.insider повідомляв, що за перший квартал Південна залізниця отримала лише 14,5% від необхідного обсягу компенсації за перевезення пасажирів пільгових категорій.

Читайте також