Новини, Перевезення

В Укрзалізниці розповіли про наслідки обмеження пасажирських перевезень

Обмеження приміського й далекого пасажирського сполучення негативно впливає на епідемічну ситуацію в Україні. Принаймні у цьому впевнені в Укрзалізниці. У компанії переконані: за відсутності поїздів сотні тисяч людей будуть вимушені щоденно обирати для своїх подорожей автотранспорт, зокрема маршрутки. А з точки зору нинішніх санітарних норм — залізничний транспорт безпечніший, ніж автомобільний.

“У більшості випадків маршрутні перевізники, на відміну від залізничних, не дотримується належних протиепідемічних заходів“, – переконують в УЗ.

У компанії також зазначили, що посилення карантинних заходів щодо перевезень може призвести до неможливості виконання Перевізником соціальних зобов’язань перед залізничниками:

  • перевізник буде вимушений повернути кошти пасажирам, які купили квитки заздалегідь (станом на 15 жовтня вже придбано 25 тис. квитків на рейси в листопаді);
  • компанія буде вимушена відправити в простій понад 25 тис. залізничників, які задіяні в організації пасажирських перевезень;
  • незважаючи на зупинку руху та відсутність будь-яких доходів від пасажирських перевезень, Укрзалізниця буде витрачати кошти на утримання у справному стані пасажирських вагонів, приміщень депо, ремонтних баз тощо.

В Укрзалізниці також прогнозують — зупинка пасажирського залізничного сполучення призведе до негативних наслідків для національної економіки, адже значно погіршиться мобільність населення. Для окремих регіонів країни залізниця – це фактично єдиний транспорт для переміщення до робочих місць та зворотно.

“Укрзалізниця, як державна компанія та перевізник буде суворо дотримуватися всіх рекомендацій та рішень, прийнятих Кабінетом міністрів України та Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо пасажирського залізничного сполучення. Але, в свою чергу, сподіваємося, що це рішення буде державницьким та виваженим”, – зазначили в компанії.

Нагадаємо, що сьогодні Укрзалізниця припинила продаж квитків зі станцій “червоної зони”. Закрито продаж квитків із залізничних станцій: Івано-Франківськ, Дубно, Здолбунів, Тернопіль, Хмельницький, Славута-1, Волочиськ, Дунаївці, ім. Т.Шевченка.

Читайте також