Міжнародні новини, Новини, Новини бізнесу

В Російській Федерації планують відновити мито на сталь з України

РЖД та Міністерство транспорту РФ приєдналися до рішення Департаменту захисту внутрішнього ринку Євразійської економічної комісії, який рекомендував відновити мито на залізничні колеса з України. Про це повідомляє “Металургпром“.

Так, на 22 травня заплановано нараду у міністра торгівлі ЄЕК Андрія Слєпньова про перспективу розвитку ринку виробництва і споживання залізничних сталевих суцільнокатаних коліс (СКК) у 2020-2021 роках. За повідомленням місцевих ЗМІ, основне питання — чи відновлювати призупинене до 1 червня антидемпінгове мито в 34,22% на колеса українського «Інтерпайпу».

РЖД і Мінтранс підтримують відновлення антидемпінгового мита на колеса українського «Інтерпайпу». Проти відновлення мита виступив Союз операторів залізничного транспорту (СОЖТ). Вони аргументують це тим, що ціна на колеса зросла у понад чотири рази. Це пов’язано з тим, що попит на СКК зростає, за недостатніх потужностей у країнах ЄАЕС і наявності двох великих виробників, ВМЗ та «Євраз НТМК», з часткою ринку 56% і 28% відповідно.

Мито проти української металопродукції вперше введено у 2016 році й підвищено з 4,75% до 34,22% у квітні 2018 року за зверненням російських виробників коліс. У липні 2019 року на тлі гострого дефіциту коліс ЄЕК тимчасово призупинила дію цього мита.

Нагадаємо, раніше “Інтерпайп” оприлюднив звіт щодо виготовленої та реалізованої продукції за перші 4 місяці 2020 року. Так, компанія збільшила виробництво залізничної продукції проти аналогічного періоду минулого року на 16,7%, у той час як виробництво сталі скоротилося на 12,5%, а труб на 31,9%.

Читайте також