В МІУ вважають необхідним розвивати портову інфраструктуру
Інфраструктура, Новини, Порти

У МІУ вважають необхідним розвивати припортову інфраструктуру

У Міністерстві інфраструктури України планують розвивати припортову інфраструктуру, аби задовольнити потреби країни в експорті. Про це заявив міністр Владислав Криклій на онлайн-зустрічі з учасниками Європейської бізнес асоціації, повідомляє gmk.center.

За словами міністра, минулого року через нерозвиненість припортової інфраструктури навантаженість портів була 52-53%.

«У нас вузьке місце – це припортова інфраструктура. Її потрібно розширювати. Власне, в це плануємо й вкладати», – прокоментував міністр.

При цьому Криклій заявив, що в цьому році МІУ планувала заручитися бюджетною підтримкою, але через кризу невідомо, чи будуть реалізовані плани. Проте анонсував, що питання із в’їздом в Одеський порт має остаточно вирішитись до кінця року. Наразі розглядається кілька варіантів розв’язання питання: побудувати дорогу, яка буде об’їзною, або наявну дорогу зробити державною.

Також Владислав Криклій повідомив, що при МІУ вже утворили раду, яка займеться створенням методики розрахунку ставок портових зборів. Найближчим часом відповідний проєкт оприлюднять на сайті Міністерства на громадське обговорення.

Нагадаємо, Федерація роботодавців транспорту України закликала уряд знизити портові збори на 20%. Згодом до цих вимог приєднались аграрії та металурги.

Раніше заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Качка заявив, що український експорт зав’язаний на спроможностях Укрзалізниці та портів.

Читайте також