Новини, Перевезення

В МІУ спрогнозували наслідки для України у разі закриття Білоруссю транзиту через свою територію до портів Литви

Можливе введення Республікою Білорусь заборони на транзит вантажів через свою територію до портів Литви негативно відобразиться на українських транспортних потоках. Про це агентству Інтерфакс-Україна повідомили в пресслужбі Міністерства інфраструктури України.

“Україна може постраждати лише в тому разі, якщо білоруська сторона заборонить транзит через свої території до портів Литви”, – йдеться у відповіді пресслужби відомства.

Водночас, на думку Мінінфраструктури, рішення президента Білорусі Олександра Лукашенка закрити територію країни для транзитних вантажів із Польщі та Литви до Китаю та Росії не вплине на українські транспортні потоки.

Нагадаємо, що президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про підготовку відповідних санкцій щодо Литви та Польщі, мовляв “поляки і литовці” торгуватимуть із Росією через Чорне море. Лукашенко також заявив, що Білорусь відмовиться від використання портів Литви під час експорту своєї продукції.

Міністри закордонних справ низки країн членів Європейського Союзу (ЄС), включаючи представників країн Балтії, в минулий четвер закликали ввести більш жорсткі санкції проти режиму Лукашенка на тлі масових протестів білорусів проти фальсифікації виборів.

Читайте також