Інфраструктура, Новини

В МІУ планують посилити відповідальність за пошкодження залізничної інфраструктури

На сайті Міністерства інфраструктури оприлюднено проєкт закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за втручання в діяльність залізничного транспорту».

Законопроєктом передбачено посилення відповідальності за приймання промислового брухту в фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, для зменшення кількості пошкоджень та крадіжок елементів залізничної інфраструктури та розукомплектування рухомого складу фізичними особами, з метою подальшої їх здачі як брухт.

Окремо пропонується посилити відповідальність за умисне руйнування або пошкодження шляхів сполучення, споруд на них, рухомого складу або суден, засобів зв’язку чи сигналізації. В МІУ сподіваються, що прийняття Закону сприятиме підвищенню безпеки руху на залізничному та іншому транспорті.

Нагадаємо, раніше Верховна рада ухвалила в першому читанні законопроєкт «Про управління відходами» (№2207-1-д).

Законопроєктом пропонується внести зміни до Кодексу про адміністративні порушення, встановлюючи систему відповідальності за правопорушення у сфері управління відходами. Зокрема, ідеться про викидання сміття та інших предметів з вікон і дверей вагонів поїздів та проходу по залізничних коліях у невстановлених місцях.

Читайте також