Новини, Укрзалізниця

У Мінекономіки анонсували зменшення кількості малодіяльних станцій

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький на власній сторінці у Facebook заявив, що Укрзалізниця змінила умови проведення рейтинг-аналізу діяльності вантажних станцій, що призведе до зменшення кількості малодіяльних станцій.

Так, після проведення оцінювання за новими правилами очікується, що кількість малодіяльних станцій зменшиться на 77 . Проте це не все всі зміни, які анонсував Тарас Висоцький. За його словами, на вчорашній онлайн-конференції робочої групи з оперативного вирішення питань логістики в сільському господарстві, було заявлено, що:

  • Укрзалізниця не підвищуватиме ставку плати за вагони власності Перевізника при здійсненні перевезень завантажених та порожніх контейнерів.
  • Укрзалізниця зменшила поріг по кількості вагонів для підписання договору довгострокової оренди з 500 вагонів до 200 вагонів для пілотного проєкту. Представники УЗ заявили про зацікавлення у збільшенні сегменту довгострокових контрактів до 50% всього парку рухомого складу (раніше говорили про 10%).
  • Укрзалізниця від 02.04.2020 затверджено зміни до Порядку проведення рейтинг-аналізу діяльності вантажних станцій АТ «Укрзалізниця». Новим Порядком передбачено збільшення експериментальної групи малодіяльних станцій з 10% до 30%. Експериментальна група – це станції, які тимчасово (до проведення наступної оцінки) виключаються із попереднього переліку малодіяльних станцій та які за результатами рейтингової оцінки одержали максимальний загальний бал. За попередніми розрахунками перелік малодіяльних станцій буде зменшено на 77 станцій.

Наступну зустріч заступник міністра анонсував на 25 травня.

Нагадаємо, на початку квітня Укрзалізниця презентувала новий продукт, а саме — довгострокові контракти на перевезення. При умові попереднього замовлення 500 (відтепер 200) вагонів на місяць (протягом від 9 місяців до одного року), замовник може розраховувати на фіксовану вартість користування зерновозами або піввагонами.

 

Отримайте тестовий доступ до статистики та аналітики

 

Читайте також