Новини, Новини бізнесу

УЗА закликала Президента та уряд зберегти  Міністерство аграрної політики та продовольства України в нинішньому форматі роботи

Українська зернова асоціація звернулась до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Президента України з проханням посприяти у збереженні Міністерства аграрної політики та продовольства України в нинішньому форматі роботи зі збереженням всіх наявних функцій та відповідальності. Про це повідомив президент УЗА Микола Горбачьов, посилаючись на відповідний лист до Парламенту, Уряду та Президента України.

«Наші партнери та конкуренти на світовій продовольчій арені мають власні профільні міністерства, що успішно лобіюють інтереси держави: відкривають нові ринки, забезпечують продовольчу безпеку, а найголовніше – формують політику та стратегію функціонування та розвитку аграрної галузі. Україна не виняток – нам потрібно й надалі розвивати нашу спільну галузь. Окрім того, на наших плечах і велика відповідальність не лише за продовольчу безпеку всередині країни, але і в усьому світі. Сьогодні Україна є лідером на світовій арені, що експортує свою продукцію практично в кожну країну світу – понад 190 країн сьогодні імпортують аграрну продукцію з України», – зауважив Микола Горбачьов.

В УЗА певні, що ліквідація профільного міністерства для вітчизняної галузі означає втрату пріоритету на зовнішніх ринках та самих ринків, втрату геополітичної ваги як лідера з експорту с/г продукції, підрив продовольчої безпеки та найголовніше – відсутність відповідальності за формування та реалізацію продовольчої та аграрної політики в країні.

Нагадаємо, що Укрзалізниця розшила кількість маршрутних зернових станцій до 138 одиниць — окрім наявних 81, перелік збільшиться на 57 станцій, узгоджених вантажовідправниками з регіональними філіями акціонерного товариства. Усі маршрутні станції будуть поділені на 3 групи за потужністю та швидкістю відвантаження.

 

Читайте також