Падіння цін на нафту негативно вплине на агробізнес — експерт
Економіка, Новини

УЗА покращила прогноз врожаю та експорту зерна в новому сезоні

За оцінками української зернової асоціації Україна може повторити тогорічний рекордний врожай зерна. Відтак, аграрії очікують, що валовий збір зернових та олійних культур сягне 98 млн тонн, а експорт – 58,5 млн тонн. Повідомляється на офіційному сайті асоціації.

При цьому, прогнозується більший експорт зернових та олійних. У порівнянні з попереднім прогнозом, цей показник збільшився з 57,2 млн тонн до 58,5 млн тонн.

УЗА прогнозує збільшення валового врожаю зернових завдяки можливим рекордним показникам врожаю кукурудзи в новому сезоні. Окрім того, травневі дощі суттєво покращили стан пшениці.

«Покращити прогноз загального врожаю в Україні дозволила достатня кількість опадів у травні, які покращили як зволоженість ґрунту майже по всій країні, так і стан озимих та ярих культур. Також, ті південні області, що зазнали посухи не матимуть критичних наслідків для загального врожаю зернових та олійних культур, оскільки не є основними зерно виробничими регіонами України. Окрім того, в цьому році аграрії значно розширили площі під кукурудзою, що дозволяє очікувати на новий рекорд врожаю цієї культури», – зазначив Президент асоціації Микола Горбачьов.

Прогноз урожаю пшениці в майбутньому маркетинговому році покращився і сягне 26,8 млн тонн, в той час як експорт може скласти близько 18 млн тонн. Це буде другий за показником врожай пшениці після минулорічного рекорду. Зауважується, що у 2019 році Україна виростила рекордний врожай пшениці 28,2 млн т, а очікуваний експорт у 2019/2020 МР складає близько 20,5 млн тонн.

Прогноз врожаю кукурудзи в травневому звіті УЗА покращився до 37,3 млн тонн, при експорті – 30 млн тонн. Якщо прогноз справдиться, то це буде новий рекорд.

Зауважимо, що поточного 2019/2020 маркетингового року в Україні вирощено трохи понад 98 млн т зернових та олійних культур, а загальний експорт очікується на рівні 60 млн тонн (наразі, за місяць до кінця маркетингового року, цей показник становить 54 млн тонн).

Нагадаємо, раніше президент асоціації Микола Горбачьов заявляв, що за 5 років урожай зерна в Україні може досягти 113 млн тонн. При цьому, він зауважував, що 70% зерна, що йде на експорт — транспортується залізницею.

 

Читайте також