УЗА доєднались до вимог ФРТУ знизити портові збори на 20%
Новини, Порти

УЗА доєдналась до вимог ФРТУ знизити портові збори на 20%

Українська зернова асоціація підтримала федерацію роботодавців транспорту України щодо вимоги знизити портові збори на 20%. Про це повідомив президент УЗА Микола Горбачьов в коментарі РБК-Україна.

Нагадаємо, ФРТУ звернулася до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, з проханням знизити портові збори в Україні з 1 травня на 20%. У зерновій асоціації солідарні й вважають, що високі портові збори б’ють по кишені виробників під час кризи.

“Річ у тому, що у нас досить високі портові збори. І виходить, що вся продукція, яка виробляється в Україні, у тому числі й сільськогосподарська, все дорожчає за логістичним ланцюгом. Чим дешевші будуть логістичні ланцюги, тим більше доходів отримають самі виробники”, – заявив президент зернової асоціації.

За його словами, будь-яке зниження експорту вкрай негативно позначиться на економіці країни.

“Ми без експорту зіткнемося з дуже великими проблемами з курсоутворенням всередині країни, і з доходами виробників. Оскільки внутрішнє споживання не збільшиться на жодну продукцію, то потрібно експортувати”.

Нагадаємо, що, на думку ФРТУ, зниження портових зборів збереже конкурентоспроможність українського експорту в умовах кризи, адже, за їхньою інформацією, сьогодні портові збори в нашій країні вищі на 100% – 450%, ніж за кордоном. У федерації підрахували: додатковий тягар, що лягає на експортоорієнтовані галузі, нині складає близько 2,3 млрд грн на рік.

Читайте також