Новини, Укрзалізниця

УЗ планують розбити на 5 вертикалей, — Сергій Лещенко

Член наглядової ради Укрзалізниці Сергій Лещенко в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” заявив, що план реструктуризації Укрзалізниці передбачає створення від трьох до п’яти вертикалей.

Мова йде про:

  • вантажоперевезення;
  • пасажироперевезення;
  • інфраструктуру;
  • ремонтну вертикаль;
  • вертикаль непрофільних активів.

“У представленому нам плані реструктуризації Укрзалізниці обговорюється анбандлінг компанії — є різні підходи, які передбачають створення від трьох до п’яти вертикалей. Вантажо- й пасажироперевезення, інфраструктура, ремонтна вертикаль і вертикаль непрофільних активів. Але це, звичайно ж, ідеальний план”, – заявив Лещенко.

Водночас він зауважив, що УЗ вже рік не вдається виділити в окрему компанію хоча б пасажирську вертикаль і перестати її субсидувати коштом вантажоперевезень.

“Мені сьогодні дуже прикро, що, коли були сприятливі умови для компанії, момент був упущений. І ми потрапили в якусь центрифугу, коли нам одночасно потрібно й антикризову програму приймати, і компанію реформувати”, – резюмував він.

Нагадаємо, раніше міністр інфраструктури Владислав Криклій заявляв, що МІУ готує законопроєкт про розділення АТ «Укрзалізниця» на три частини.

Читайте також