Новини, Укрзалізниця

Уряд затвердив план заходів з реформування залізничного транспорту

Підготовка АТ “Укрзалізниця” до IPO та відкриття ринку залізничних перевезень  передбачені у плані заходів із реформування залізничного транспорту, затвердженому Кабінетом Міністрів сьогодні, 27 грудня 2019 року. Про це повідомив міністр інфраструктури України Владислав Криклій, інформує пресслужба МІУ.

Міністр інфраструктури зазначив, що план заходів з реформування залізничного транспорту передбачає упровадження контрактного замовлення пасажирських перевезень, що будуть визнані суспільно важливими; заходи із забезпечення безпеки перевезень при відкритті ринку перевізників; план реструктуризації АТ «Укрзалізниця» для підготовки компанії до відкриття ринку залізничних перевезень та первинного розміщення акцій (IPO).

«Укрзалізниця вийде на ІРО, стане публічною та конкурентною в умовах відкритого ринку. Вона буде розділена на три оператора:  інфраструктури, вантажного перевізника і пасажирського перевізника. Це передова європейська практика і повністю відповідає імплементації Угоди про асоціацію», – заявив Владислав Криклій.

Він зазначив, що реалізація схваленого урядом плану заходів з реформування залізничного транспорту сприятиме розвитку конкуренції на ринку залізних перевезень в Україні, забезпечить економічну ефективність залізничних перевезень і максимально продуктивне використання інфраструктури залізничного транспорту, позитивно вплине на забезпечення прав та інтересів учасників ринку.

Нагадаємо, 29 жовтня Європейський банк реконструкції та розвитку, Міністерство інфраструктури України та АТ “Укрзалізниця” підписали угоду про початок процедури первинного публічного розміщення акцій УЗ – виходу на ІРО.

Рівень відповідальності УЗ за невиконання своїх зобов'язань під час організації і виконання перевезення.

Дякуємо за відповідь!

Для визначення об’єктивного загального зрізу настроїв на ринку залізничних вантажоперевезень пройдіть опитування повністю! Результати допоможуть нам окреслити проблемні точки й взаємовигідні шляхи вирішення загальних проблем та будуть представлені на загальний розсуд без редакційної цензури.

Читайте також