Уряд з аграріями домовились про обмеження експорту зерна на рівні 20,2 млн тонн
Економіка, Новини

Уряд з аграріями домовились про обмеження експорту пшениці на рівні 20,2 млн тонн

Міністерство розвитку економіки та сільського господарства спільно з представниками агробізнесу домовились про встановлення ліміту експорту зерна пшениці в поточному маркетинговому році (до 30 червня 2020 року) на рівні 20,2 млн тонн. Про це повідомляється на сайті міністерства.

Згідно з повідомленням, документ має на меті забезпечити прогнозованість експорту, стабільність ринку зерна всередині країни, а також запобігти підвищенню цін на борошно. Від учасників зернового ринку додаток до Меморандуму про взаєморозуміння підписали: Американська торговельна палата в Україні, Українська зернова асоціація, Європейська Бізнес Асоціація, Міжнародна Асоціація торгівлі зерном та кормами (GAFTA), ГС «Всеукраїнський аграрний форум», ГС «Борошномели України».

«Традиційно у нашій країні продовольчої пшениці виробляється більше, ніж споживається, тому ми можемо гарантувати як внутрішню продовольчу безпеку, так і забезпечувати продовольством увесь світ. Водночас з огляду на швидкий розвиток подій, ми будемо ретельно моніторити темпи експорту пшениці та у разі суттєвого перевищення вчасно вживати необхідних заходів», – зазначив міністр економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Станом на 26 березня, за даними Державної фіскальної служби, з України було експортовано пшениці, суміші пшениці та жита з борошном у перерахунку на зерно майже 18 млн тонн, з них продовольчої пшениці (з борошном у перерахунку на зерно) 11,1 млн тонн. Річна потреба внутрішнього ринку у продовольчій пшениці в Україні, за інформацією міністерства становить 4,8 млн тонн. Тобто, до завершення МР (маркетинговий рік з 1 липня 2019 по 30 червня 2020 року) встановлений ліміт дозволить експортувати ще близько 2,2 млн тонн пшениці.

Згідно з повідомленням, зерновий меморандум укладається щороку з 2011 року. Меморандум передбачає взаємодію учасників ринку зерна, обмін інформацією, здійснення моніторингу зернового ринку. Нинішня домовленість є додатком до меморандуму (укладеного в жовтні 2019 року).

Нагадаємо, представники Української зернової асоціації вважають, що немає жодних підстав для повної заборони експорту сільськогосподарської продукції . За їх оцінками, щороку Україна споживає не більше 25-30 млн т вирощеного зерна та олійних культур, в тому числі не більше 4,5 млн тонн продовольчої пшениці. При цьому, Україна цьогоріч отримала врожай 98 млн тонн зернових та олійних культур.

Читайте також