На Донецькій залізниці зекономили понад 32 млн грн завдяки впровадженню енергоощадних заходів
Новини, Порти, Укрзалізниця

Уряд не має політичної волі, щоб побороти корупцію в УЗ та портах, — експерт

Міністерство інфраструктури не здатне побороти корупцію ні в портах, ні в Укрзалізниці. Про це заявив президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайло Гончар, повідомляє “Главком”.

За його словами, уряд немає політичної волі, аби припинити корупційні потоки.

«Корупційні потоки як були, так і є. Очевидно, що вони, може, навіть і зросли. І тому по суті уряд, перше, що він не має політичної волі, це одне. А друге, якби він навіть мав, то не факт, що йому це вдалося б зробити, а саме прибрати паразитів з цих схем, які зрештою призводять до зростання тарифів на перевалку тощо, через що втрачається конкурентоздатність», – сказав Гончар.

Експерт наголосив: Міністерство інфраструктури має сприяти збільшенню товаропотоків, розвивати транзитний потенціал країни, але його реальні дії призводять до протилежних наслідків.

«Міністерство транспорту має перейматися збільшенням товаропотоків, активізацією логічних потоків. А тут наче все навпаки, воно захищає природні монополії», – цитує Гончара видання.

Нагадаємо, раніше ексміністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що через корупцію УЗ втрачає 15-20 млрд грн на рік. За його словами, керівництву Мінінфраструктури та Укрзалізниці варто пошукати фінансовий ресурс не підняттям тарифів на вантажні перевезення, а зосередитися на подоланні корупції.

Читайте також