Новини, Економіка, Укрзалізниця

Уряд на завершальному етапі розробки законопроєкту про заборонені до приватизації об’єкти

Уряд перебуває на завершальному етапі напрацювання законопроєкту, яким визначить перелік об’єктів, що мають залишитися під контролем держави, а не бути приватизованими. Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив під час засідання Кабінету Міністрів 12 серпня, коментуючи проєкт розпорядження КМУ щодо передачі в управління Фонду держмайна майже 200 об’єктів державної власності.

«Мова йде про важливі державні компанії, на кшталт «Нафтогазу» чи «Енергоатома». Наша стратегія — залишити приблизно 300 підприємств із понад 3 тисяч під контролем держави. Вбачаємо, що це саме та кількість, той баланс і оптимальний варіант, коли уряд буде продовжувати через різні підприємства виконувати свої зобов’язання перед українцями і при цьому зможе залишатися ефективним власником», – заявив Шмигаль.

Зазначимо, що під час засідання міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко запропонував зняти з порядку денного пункт 1.2 (про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації). Ініціативу було підтримано.

«Давайте знімемо, але домовимося, що в комплексі нашої реформи корпоратизації ми його (законопроєкт. – ред.) вносимо повністю доопрацьованим спільно з новоствореним Міністерством стратегічних галузей промисловості. Підтримую. Тоді через тиждень виносимо на кінцеве затвердження з усіма погодженнями», – заявив Шмигаль.

Зі свого боку Петрашко заявив, що наразі в Україні багато державних підприємств існують тільки на папері. Приватизовувати ж будуть тільки ті підприємства, які не є прибутковими та використовувалися для корупційних схем.

У законопроєкті “Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації” ідеться про те, що Кабмін допускає приватизацію до 50% акцій Нафтогазу, Укрзалізниці й Укрпошти, проте пропонує зберегти за державою 100-відсоткову частку корпоративних прав у НАЕК “Енергоатом”, ПрАТ “Укргідроенерго” та ДП “Адміністрація морських портів України” (АМПУ).

У пояснювальній записці до документа наголошується, що урядовий законопроєкт передбачає чотири групи заборонених до приватизації об’єктів. У першій — акціонерні товариства, у статутному капіталі яких частка корпоративних прав, що належать державі, не може бути меншою, ніж 50% + 1 акція і не підлягає приватизації. У другій — акціонерні товариства, у яких частка корпоративних прав, що належать державі  становить 100%. У третій — об’єкти культури й спорту. У четвертій — держпідприємства, які не підлягають приватизації, але можуть бути перетворені на господарські товариства.

Нагадаємо, що раніше уряд Олексія Гончарука зареєстрував законопроєкт із відповідними переліками, які містили 219 об’єктів, однак через зміну уряду його було відкликано.

 

Отримайте тестовий доступ до статистики та аналітики

 

Читайте також