Укрзалізниця провела тендер щодо закупівлі 30 тис. тонн дизельного палива
Новини, Укрзалізниця

Укрзалізниця зекономила понад 186 млн грн на закупівлях пального

У 2020 році загальна економія Укрзалізниці на пальному склала 186,6 млн грн. Такі дані показав аналіз ефективності закупівлі палива по відношенню до середньоринкових цін за наявними пропозиціями на постачання, передає пресслужба компанії.

Також в УЗ відзначили, що станом на 1 вересня 2020 року,  витрати на пальне зменшилися й  за рахунок зменшення обсягів перевезень

“І в цілому, за рахунок скорочення витрат пального та економії на цінах – саме у відношенні даних фінплану та фактичних цін закупівель, компанія в поточному році вже зекономила близько 3,3 млрд грн. Також Укрзалізниця розробила модель cash flow, завдяки якій наявна не тільки інформація про фактичні витрати на паливо, а й майбутні платежі та прогнозна модель витрат до кінця року”, – відзначили в УЗ.

Укрзалізниця зекономила понад 186 млн грн на закупівлях пального

Нагадаємо, 5 травня Укрзалізниця провела перші три конкурсні відбори постачальників дизельного пального за рамковою угодою. В УЗ переконані, що закупівля пального за рамковою угодою з постачальниками, механізм якої побудований на застосуванні котирувань Platts з врахуванням курсів валют, дозволяє Укрзалізниці отримувати справедливу ціну при коливаннях світових цін на нафтопродукти та, як наслідок, закуповувати дизельне пальне максимально вигідно й прозоро. При цьому широке коло постачальників унеможливлює встановлення монополії на поставку.

Читайте також