Укрзалізниця розробила план відновлення приміського сполучення
Новини, Перевезення, Укрзалізниця

Укрзалізниця розробила план відновлення приміського сполучення

Укрзалізниця розробила поетапний план відновлення приміського сполучення після скасування заборони на регулярні пасажирські перевезення. Про це з посиланням на очільника товариства Івана Юрика, повідомляє пресслужба Перевізника.

Так, планом передбачено дві черги відновлення курсування приміських поїздів. За словами в.о. голови правління, Укрзалізниця готова оперативно здійснити призначення поїздів і сповістити населення про відновлення приміського сполучення.

Наразі в компанії проводять техогляд обладнання й рухомого складу, перевіряють працездатність кас і платіжних терміналів, здійснюють поточні ремонти вокзалів і поїздів. Також для працівників пасажирського господарства закуповуються засоби індивідуального захисту.

«Відновлення приміського пасажирського сполучення, згідно з планом, відбудеться у два етапи: на першому етапі на колії повернуться 745 приміських поїздів для забезпечення підвозу громадян до місць роботи в години «пік», на другому плануємо призначити ще 571 поїзд, і таким чином повністю відновити приміський залізничний рух», — заявив Іван Юрик.

Водночас у компанії нагадали про збитковість сектору приміських перевезень через хронічну недокомпенсацію місцевими бюджетами за перевезення пільгових категорій громадян. За даними Укрзалізниці, при відновленні курсування на першому етапі, виходячи із місячного розрахунку, компанія недоотримає 279,5 млн грн, а на другому — ще 224,5 млн грн.

«Компанія розуміє складну ситуацію в економіці країни й сумлінно виконуватиме функції соціального перевізника. Проте ми також звертаємо увагу на необхідність вирішення питання компенсацій за перевезення пільговиків та джерел фінансування розвитку приміського руху. Приміром, у країнах ЄС діє модель, згідно з якою участь у фінансуванні приміського та регіонального залізничного сполучення бере місцеве самоврядування, адже цей сегмент у всіх країнах є саме соціальним», — резюмував Іван Юрик.

Нагадаємо, раніше Іван Юрик повідомив, що компанія виконала вимогу закону про обмеження оплати праці й обмежила заробітну плату членів правління на період карантину. Крім цього, заробітна плата зменшена в добровільному порядку й у топ-менеджерів центрального апарату компанії на 25%.

Читайте також