Укрзалізниця провела тендер щодо закупівлі дизельного пального на суму 4,8 млрд грн
Економіка, Новини, Укрзалізниця

Укрзалізниця провела тендер щодо закупівлі дизельного пального на суму 4,8 млрд грн

Відбулися торги щодо закупівлі Укрзалізницею 200 тис. тонн дизельного пального на суму 4,8 млрд грн. Унаслідок конкуренції між 12 учасниками найдешевша пропозиція становить 4 млрд 343 млн 568 тис. грн.

Закупівлю за процедурою рамкової угоди (термін 11 місяців) філія “Центр забезпечення виробництва” АТ “Українська залізниця” оголосила ще 16 грудня 2019 року. До цього часу тривав збір пропозицій та кваліфікація учасників. Фінальна частина торгів має такий вигляд:

Укрзалізниця провела тендер щодо закупівлі дизельного пального на суму 4,8 млрд грн

Як бачимо, найменшу вартість запропонували одразу дві компанії: ТОВ “Торум” та ТОВ “Анвітрейд”.  Зауважимо, що саме ці дві компанії раніше перемогли на ще одному тендері щодо постачання дизельного пального залізничникам. Торги щодо закупівлі 30 тис. тонн пального провели 4 березня. Вони були розбиті на три лоти по 10 тис. тонн, і на двох з них найменшу пропозицію зробив саме ТОВ “Торум”, в іншому лоті найнижча пропозиція ТОВ “Анвітрейд”.

ТОВ “Торум” створене у 2017 році й за час свого існування отримало 32 держзамовлення на 4,2 млрд грн. Зокрема 14 замовлень на 2,5 млрд грн від філії “Центр забезпечення виробництва”. Журналісти “Економічної правди” пов’язують це підприємство з орбітою “Трейд Коммодіті”.

Із судового реєстру відомо, що 2 березня Господарський суд Києва почав розгляд справи за позовом ТОВ “Торум” до філії “Центр забезпечення виробництва”. Справа стосується примусового стягнення з залізничників 12 млн грн боргу за постачання продукції у 2019 році.

У подальшому Укрзалізниця має визначити, з ким саме з учасників торгів укладе рамкову угоду. Із цими постачальниками УЗ в подальшому буде проводити спрощені торги в разі виникнення потреби.

Раніше повідомлялося, що керівництво Укрзалізниці перед цими торгами проводило зустріч з імовірними постачальниками для узгодження прозорих і логічних правил співробітництва. Тоді ж озвучувалися цифри щодо потреб Укрзалізниці в пальному на 2020 рік, а саме – 350 тис. тонн.

Читайте також