Міжнародні новини, Новини, Укрзалізниця

Укрзалізниця не змогла обрати собі консультанта за 86 млн грн — торги скасовано

Філія “Центр сервісного забезпечення” скасувала торги в системі ProZorro щодо обрання консультанта Укрзалізниці, адже тендерний комітет відхилив пропозиції трьох з п’яти ймовірних учасників. Таким чином не набралося необхідного мінімуму (три) для початку торгів.

7 лютого філія “Центр сервісного забезпечення” оголосила конкурентний діалог (по суті конкурс) в системі ProZorro на консультаційні послуги з підвищення операційної ефективності Товариства. Орієнтовна вартість послуги 86 млн грн.

10 березня стало відомо, що на конкурс подалися п’ятеро учасників:

  •  Deutsche Bahn engeneering;
  • “Делойт енд Туш”
  • “Маккінзі і компанія”;
  • “Бейн енд компані”;
  • “Роланд Бергер стретедже консалтентс”.

Проте 23 березня тендерний комітет не допустив до участі “Делойт енд Туш”, “Маккінзі і компанія” та “Бейн енд компані”. Причина відхилення їхніх пропозицій — невідповідність тендерної документації. Проте, згідно з чинним законодавством, для конкурентного діалогу необхідний мінімум з трьох учасників. Тому торги скасовано.

Зауважимо, що якщо Укрзалізниці не вдасться повторно провести торги, то вона отримає право укласти договір напряму з ким забажає (застосувати переговорну процедуру).

Нагадаємо, що 5 лютого Deutsche Bahn AG, DB engeneering та Укрзалізниця уклали меморандум про співпрацю взаєморозуміння щодо стратегічного співробітництва з метою удосконалення роботи Укрзалізниці на 3-річний строк.

На брифінгу міністр інфраструктури Владислав Криклій говорив, що конкурс має завершитись у квітні.

«Щодо Deutsche Bahn. Співпраця з ними ще не відбувається. Ми з ними в комунікації. Але нагадаю, у нас оголошено тендер на вибір консультанта, і в разі якщо вони там переможуть в консорціумі або самостійно, тоді будемо більш тісно співпрацювати. Але поки що зарано про це говорити. У нас до середини квітня триває цей тендер».

Також раніше повідомлялося, що Укрзалізниця буде вносити корективи до свого закупівельного плану через епідемію коронавірусу в Україні.

Читайте також