Україна відновлює міжнародні пасажирські перевезення залізницею
Новини, Перевезення

Україна відновлює міжнародні пасажирські перевезення залізницею

Україна відновлює міжнародні пасажирські перевезення, які здійснюватимуться автобусами та залізницею. Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Кабміну.

«Від моменту публікації сьогоднішньої урядової постанови відкриється можливість здійснення міжнародних перевезень як автобусних, так і залізничних», – заявив Шмигаль.

Прем’єр додав, що міжобласні перевезення наразі не відновлять. Це відбудеться на початку червня, одразу після того, як епідеміологічна ситуація дозволить це зробити.

«Сьогодні Уряд прийняв чи не найочікуваніше рішення за весь час карантину. Ми багато до нього готувалися, адже безпека і здоров’я – це найважливіше»прокоментував рішення уряду на своїй сторінці у Facebook міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Отже, регіони, де за останні 7 днів на 100 тис. населення налічується в середньому менше 12-ти нових випадків COVID-19, середня кількість ПЛР та ІФА тестувань становить більше 12-ти, а завантаженість ліжок в лікарнях, куди госпіталізують пацієнтів з коронавірусом, складає менше 50%, можуть послабити протиепідеміологічні заходи та поступово відновлювати роботу транспорту:

  • з 22 травня – регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом у міському, приміському, внутрішньообласному та міжнародному сполученні;
  • з 25 травня – перевезення пасажирів у метро;
  • з 1 червня – залізничні пасажирські перевезення у міському, регіональному, дальньому внутрішньому та міжобласному сполученні;
  • з 1 червня – міжобласні пасажирські перевезення автомобільним транспортом. Якщо перевезення здійснюється в регіон, де ще немає послаблення карантину, заповненість місць має складати не більше 50% за умови розсаджування пасажирів з вільним місцем поруч, спереду та позаду.
  • з 15 червня – прийняття та відправлення повітряних суден, що виконують регулярні пасажирські перевезення авіаційним транспортом.

Нагадаємо, що, починаючи  з 18 березня, Укрзалізниця тимчасово припинила перевезення пасажирів залізничним транспортом в усіх видах внутрішнього сполучення (приміському, міському, регіональному та далекому) через карантин. Міжнародні поїзди скасовано з  17 березня.

Читайте також