Новини, Перевезення

Україна та Словаччина  розвиватимуть Шовковий шлях

Україна й Словаччина співпрацюватимуть у розвитку мультимодальних перевезень між Азією та ЄС. Відповідний меморандум про співробітництво в рамках “Економічного поясу Шовкового шляху” сьогодні, 24 вересня, підписали Міністр інфраструктури України Владислав Криклій та Міністр транспорту і будівництва Словацької Республіки Андрей Долежал.

В пресслужбі Міністерства інфраструктури України повідомляють, що укладання меморандуму і подальша співпраця в цьому напрямку сприятиме зміцненню стратегічних позицій обох держав як транспортного мосту між Заходом та Сходом.

«І Україна, і Словаччина вкрай зацікавлені розвивати свій транзитний потенціал і вдосконалювати процеси організації доставки вантажів у контейнерах з країн ЄС у Китай і в зворотному напрямку. На початку вересня ми провели консультації зі словацькою стороною щодо активізації співпраці в розвитку Шовкового шляху через території України та Словаччини. І сьогодні закріплюємо їх відповідним Меморандумом”,- відзначив Криклій.

За словами міністра інфраструктури, українська залізнична інфраструктура має достатній потенціал і можливості для гарантування надійного транспортного сервісу при виконанні таких перевезень.

Підписання Меморандуму сприятиме:

  • створенню належних умов для подальшого розвитку мультимодальних перевезень у сполученні між Азією та ЄС через Україну та Словаччину, а також для збільшення кількості маршрутних контейнерних поїздів, які використовуватимуться для комбінованих вантажних перевезень;
  • переведенню у практичну площину реалізації проєкту зі створення мультимодальних логістичних центрів, які будуть обробляти вантажі на маршруті Шовкового шляху, що дозволить сформувати відповідну двосторонню робочу групу та створити підґрунтя для проведення переговорів з китайською стороною;
  • розробці спільного підходу до організації руху контейнерних поїздів, що курсують між Азією і ЄС через Україну та Словаччину.

Відзначимо, що через пандемію коронавірусу вантажні перевезення залізницею між Азією та Європою стали вигіднішими за морські та авіаперевезення.

Раніше Україна та Азербайджан обговорили питання співпраці країн в рамках Шовкового шляху.

Читайте також