Інфраструктура, Новини, Порти

Україна й Польща співпрацюватимуть у розвитку транспортного коридору між Гданськом та Чорним морем

Сьогодні Україна та Польща підписали Меморандум про наміри співпрацювати у розвитку транспортного коридору між Гданськом та Чорним морем. Документ підписали Адміністрація морських портів України в особі в.о. голови Олександра Голодницького та морський порт АТ Гданськ в особі голови правління Лукаша Греінке.

«Меморандум дозволить максимально розширити географію контейнерних перевезень з Китаю через Україну до Польщі в Європу та у зворотному напрямку, здійснювати їх у різний спосіб різними видами транспорту без зупинок. А цифрові коридори стануть нам у допомозі, щоб реалізувати цей потенціал на найвищому рівні», – прокоментував підписання меморандуму міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

За словами Криклія, меморандум також сприятиме вивченню можливостей співпраці у сфері розвитку та експлуатації портів, сучасних логістичних послуг, інтермодальних перевезень, інтелектуального портового будівництва, т. зв. зелених та низькоемісійних рішень, навчання працівників тощо. Крім цього, дозволить вивчити можливості співробітництва на основі обміну професійним досвідом у морській галузі, в тому числі щодо безпеки мореплавства, корпоративного управління, залучення фінансування та технічної допомоги ЄС.

На основі цього Меморандуму буде створена відповідна Робоча група з питань Транспортного коридору Гданськ-Чорне море.

Зазначимо, що у 2020 році Україна спрямувала близько 5 млрд грн на проєкт GO Highway, який з’єднує українські порти з польськими портами.

«Цього року вже зроблено 100 км зі 140 запланованих. Також у наступному році ми розпочинаємо масштабну реконструкцію траси М-05 Київ – Одеса. Як частина GO Highway на цій трасі буде зроблено 100 км доріг в Черкаській області», – зазначив Криклій.

Довідково. GO Highway – проєкт транснаціонального транспортного коридору, в рамках якого планується будівництво та вдосконалення автошляхів, що з’єднують українські чорноморські порти Миколаїв та Одеса з польським Гданськом на Балтійському морі. За інформацією Міністерства інфраструктури України, загальна протяжність автошляхів у даному транспортному коридорі становитиме 1746 кілометрів, з яких 658 пролягають у Польщі, а 1088 — в Україні. Реалізація проєкту дозволить прискорити та здешевити перевезення вантажів від Балтійського до Чорного моря. Загальна вартість проєкту 1 мільярд євро. Проєкт підтримується Світовим банком (підтримав підготовку техніко-економічного обґрунтування). На реалізацію проєкту передбачені кошти і в державному бюджеті України.

Читайте також