Інфраструктура, Міжнародні новини, Новини

Україна і Китай обговорили співпрацю у сфері інфраструктури

В Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України відбулася зустріч профільного Міністра Ігоря Петрашка з Надзвичайним та Повноважним Послом КНР в Україні Фань Сяньжуном.

Сторони обговорили потенційну співпрацю і нові проекти у сферах інфраструктури, галузях промисловості, аграрного сектору. Щодо АПК, зокрема, йшлося про розширення номенклатури аграрної продукції на ринках сторін та зростання обсягів торгівлі між Україною і КНР.

“Торгівля з КНР є стратегічно важливим напрямом для України. КНР – №1 за обсягом товарообігу серед партнерів України в світі (за умови, якщо ми розглядаємо торгівлю з ЄС як з окремими країнами). Потенціал співпраці величезний, тому ми всіляко підтримуємо поглиблення нашого торгово-економічного співробітництва”, – зазначив Міністр Ігор Петрашко.

За його словами, географічне положення України — важливий фактор для пошуку можливостей в трикутнику Україна-Китай-ЄС. ЗВТ з ЄС і початок торговельної лібералізації з КНР може надати в майбутньому істотні переваги в реалізації спільних стратегічних проектів.

Відзначимо, що в 2019му товарообіг України з КНР склав $ 12 млрд.797,9 млн. (↑ 30,5%). Експорт – $ 3 млрд. 593 млн. (↑ 63,3%).

Раніше повідомлялося, що Україна й Словаччина співпрацюватимуть у розвитку мультимодальних перевезень між Азією та ЄС. Відповідний меморандум про співробітництво в рамках “Економічного поясу Шовкового шляху” підписали Міністр інфраструктури України Владислав Криклій та Міністр транспорту і будівництва Словацької Республіки Андрей Долежал.

Читайте також