У парламенті вважають, що підстав для обмеження експорту зернових немає
Економіка, Новини

У Верховній Раді вважають, що підстав для обмеження експорту зернових немає

В аграрному комітеті Верховної Ради не бачать підстав для запровадження обмежень експорту зернових через карантин. Про це заявив голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський, повідомляє пресслужба партії “Слуга народу” у Facebook.

Зокрема голова комітету Микола Сольський заявив, що, по-перше, з аграріями домовилися про встановлені ліміти.

«Мінекономіки підписало меморандум з асоціаціями експортерів, що представляють 99% операторів ринку, про те, що річний експорт пшениці не перевищить 20,2 млн тонн до кінця червня», — повідомив він.

При цьому він зауважив, що немає ризиків, щодо незабезпечення внутрішнього ринку в його повній потребі.

«Які висновки слід зробити із цієї інформації? По-перше, будь-яких проблем щодо продовольчої безпеки в нас немає. По-друге, підстав для запровадження обмежень на експорт зернових зараз не існує».

Водночас, за словами голови профільного комітету ВР, Мінекономіки продовжить моніторити ситуацію з експортом зернових. Повідомляється, що депутати розуміють: експорт зернових — одна з найбільших статей експорту України, який приносить державі до 40% валютного виторгу та сприяє фінансовій стабільності. Тому обмеження експорту зернових може завдати суттєвої економічної шкоди.

Нагадаємо, раніше уряд та аграрії домовилися обмежити експорт зернових у цьому маркетинговому році (до 1 липня 2020) до 20,2 млн тонн. Тоді повідомлялося, що потреби держави у зернових складають 4,8 млн тонн.

Читайте також