У Києві SmartTicket для поїздів та метро з`явиться вже в вересні
Новини, Перевезення

У Києві SmartTicket для поїздів та метро запрацює вже у вересні

Уже у вересні цього року можна буде придбати єдиний електронний квиток SmartTicket для поїздів далекого прямування та метро у Києві. Про це повідомив міністр інфраструктури України Владислав Криклій під час тестування SmartTicket сьогодні, 1 вересня 2020 року. Міністр інфраструктури разом з головою правління Укрзалізниці Володимиром Жмаком скористався SmartTicket на поїзд Костянтинівка-Київ та метро.

“Стартуємо цієї осені з довгоочікуваною ініціативою для багатьох українців – SmartTicket. Для початку на першому етапі цей квиток буде доступний для поїздів внутрішнього сполучення далекого слідування та міського е-квитка у Києві. У майбутньому ми прагнемо, щоб всі види транспорту – поїзди, автобуси, літаки та громадський транспорт були пов’язані єдиним е-квитком”, – зазначив очільник міністерства.

Владислав Криклій відзначив, що крім Києва впровадженням SmartTicket зацікавились Маріуполь, Харків та Львів.

Наразі система SmartTicket працює в режимі дослідної експлуатації. Для її розвитку також розробляється підключення до системи інших перевізників, які готові співпрацювати. Уже йде розробка підключення до системи перевізників SkyUp та Gunsel. Триває робота й над додатковою функціональністю – мобільний застосунок, інтелектуальний пошук тощо.

У подальшому, скориставшись порталом e-transport.gov.ua, пасажир зможе придбати єдиний квиток одразу на 4 види транспорту, або, наприклад, метро та поїзд або ж на поїзд та літак. SmartTicket буде зчитуватися за допомогою QR-коду на мобільному пристрої контролера.

Нагадаємо, 29 липня, на своєму засіданні уряд схвалив розроблену Міністерством інфраструктури постанову КМУ, що передбачає реалізацію експериментального проєкту з впровадження послуги з оформлення єдиного е-квитка на транспортному порталі електронних послуг e-transport.gov.ua.

Раніше в МІУ обіцяли, що Єдиний електронний квиток на всі види транспорту по Україні запрацює у серпні 2020 року. Чого SmartTicket так і не запрацював навіть в тестовому режимі читайте у статті директора філії «Головний інформаційно-обчислювальний центр» АТ «Укрзалізниця» Олександра Войтка.

Читайте також