Укрзалізниця надала УЗА перелік дільниць, на яких можливо відкрити маршрутні станції
Новини, Перевезення

У червні частка перевезень зерна залізницею до портів зросла до 68%

Згідно з даними zernovoz.ua, у червні, питома вага залізничного транспорту в доставці зернових до портів зросла до 68%. Такий показник зафіксовано вперше за останні шість місяців.

Водночас частка автомобільного й річкового транспорту продемонструвала скорочення. Основна причина, за даними аналітиків видання, – скорочення частки автотранспорту в експортному напрямку – залучення зерновозів до збиральної кампанії.

Загалом, обсяг перевезень зернових і продуктів перемолу залізничним транспортом в червні впав нижче за 1,0 млн тонн. Це найнижчий показник за минулий маркетинговий рік і на 48,9% нижче за відповідне значення червня 2019 року.

Зауважується, що зниження вантажопотоку зернових на залізниці спостерігається протягом всього 2020 року і у червні додатковим фактором впливу стало суттєве зниження експортної активності на українському зерновому ринку. Зокрема, перевалка в портах знизилася до 1,4 млн тонн, що є найнижчим значенням для червня за останні чотири роки.

Раніше, в.о. голови правління УЗ Іван Юрик, заявляв, що в поточному маркетинговому році (20/21) Укрзалізниця готова перевезти 60% експорту зерна.

Читайте також