У 2019 році чорноморські порти обробили 1 млн 46 тис. вагонів — зростання на 13%
Новини, Порти, Укрзалізниця

У 2019 році чорноморські порти обробили 1 млн 46 тис. вагонів — зростання на 13%

Навантаження та вивантаження залізничних вагонів у чорноморських портах України за підсумками 2019 збільшилося на 13 %. Про це повідомив начальник виробничого підрозділу «Дирекція залізничних перевезень з організації взаємодії портів та припортових станцій» регіональної філії «Одеська залізниця» Андрій Киман у коментарі “Магістраль”.

“За минулий рік чорноморські порти обробили понад 1 млн 46 тис. вагонів. Це на 122 тис. одиниць рухомого складу більше у порівнянні з 2018 р. Підвищились на 9 % й доходи від операцій з портами — до 348,8 млн грн”, – заявив посадовець.

У 2019 році чорноморські порти обробили 1 млн 46 тис. вагонів — зростання на 13%

За його словами, таких результатів вдалося досягти шляхом переважно маршрутизації. Основними вантажами були зерно, руди та метали. При цьому він зазначив внесок й дирекції філії, яка синхронізувала роботу залізниці з портами та стивідорними компаніями. Зокрема, за допомогою IT-рішень й нового софту.

Також, за словами Андрія Кимана, УЗ розглядає можливість створення окремого контейнерного оператора, який надаватиме весь комплекс послуг, включаючи митне оформлення

Нагадаємо, порт Південний у березні встановив місячний рекорд перевалки. За місяць порт обробив 1 млн 650 тис. тонн, що на 127 тис. тонн більше від попереднього рекорду, встановленого в березні 2014 року.

Раніше Федерація роботодавців транспорту України звернулася до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням знизити портові збори на 20% з 1 травня. Згодом до їхніх вимог приєдналася й Українська зернова асоціація.

Читайте також