Економіка, Новини

Транспортна галузь втрачатиме додаткові 500 млн грн на рік у разі збільшення тарифу на передачу електроенергії, — ФРТУ

У Федерації роботодавців транспорту України заявляють, що витрати підприємств транспорту збільшаться на 500 млн грн на рік через наміри Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, збільшити тариф на передачу електроенергії з 240,23 грн/МВт∙год до 312,76 грн/МВт∙год.

Так, на сайті ФРТУ оприлюднено звернення до НКРЕКП, аби не допустити відповідного зростання.

“У час економічної кризи та пандемії Covid-19, коли транспортна інфраструктура нашої країни вимагає мільярдів гривень інвестицій, зростання тарифу на передачу електроенергії є недопустимим, адже це збільшить витрати підприємств транспорту на 0,5 млрд грн на рік. Зростання тарифу призведе до катастрофічних наслідків, враховуючи, що за підсумками першого півріччя 2020 року транспортні підприємства України зменшили обсяг перевезень на 18,2% у порівнянні з першим півріччям 2019 року, обсяг падіння пасажирських перевезень перевищив 30%, порівнюючи з першим півріччям 2019 року, рівень зношення тепловозів Укрзалізниці склав 98,3%, протяжність колій УЗ із простроченими капремонтами сягає 40% від їхньої загальної довжини, рівень зношення причалів АМПУ досягає 90%”.

У федерації зауважують, що саме держава надавала зобов’язання та гарантії інвесторам у момент впровадження «зеленого» тарифу, тож саме держава й має сплачувати по цих зобов’язаннях перед виробниками «зеленої» електроенергії коштом Держбюджету.

Нагадаємо, у липні НКРЕКП уже збільшувала тариф на передачу електроенергії. Проте збільшення відбулося не удвічі, як планувалось, а на 54,6%.

Тоді повідомлялося, що Укренерго хотіло підвищення в чотири рази, адже компанія має заборгованість перед виробниками електроенергії з відновлювальних джерел (через ДП “Гарантований покупець”).

У ФРТУ ж пропонують збільшити доходи ДП «Гарантований покупець» за рахунок оптимізації наявних прогалин у регулюванні ринку електроенергії, через які ДП «Гарантований покупець» недоотримує доходи, що вимірюються в мільярдах гривень. Необхідно:

  • встановити мінімальну ціну на ВДР на рівні не нижче 105% від ціни РДН для відповідного розрахункового періоду;
  • заборонити трейдерам продавати електроенергією на РДН, залишити можливість виходити на РДН тільки виробникам й імпортерам електроенергії;
  • дозволити трейдерам працювати лише на ринку прямих договорів, а на ринку РСВ тільки купувати електроенергію;
  • законодавчо обмежити компенсацію за небаланси шляхом встановлення граничної ціни на балансуючому ринку в розмірі 95% від ціни РСВ;
  • забезпечити своєчасну оплату небалансів;
  • відмовитися від пільгового тарифу для «зеленої» електрометалургії.

Зауважимо, що якщо відповідну постанову ухвалять, то нові тарифи вступлять у дію з 1 грудня 2020 року.

Раніше Укрзалізниця та об’єднання підприємств “Укрметалургпром” також виступили проти підвищення тарифу на передачу електроенергії.

Читайте також