Новини, Укрзалізниця

Тендер Укрзалізниці щодо прибирання та дезінфекції пасажирських вагонів призупинений через скаргу в АМКУ

Укрзалізниця не може провести тендер щодо прибирання та дезінфекції пасажирських вагонів, адже її тендерний комітет відхилив пропозицію одного з учасників — той подав скаргу до АМКУ.

24 січня 2020 року філія “Українська швидкісна залізнична компанія” оголосила тендер на замовлення послуг прибирання та дезінфекції пасажирських вагонів у 2020 році. Орієнтовна вартість робіт – 33 млн грн. Одразу зауважимо, що йдеться про штатне прибирання, а не про ситуацію, пов’язану з епідемією коронавірусу в Україні.

Проте наразі закупівля заблокована. Закупівля проводиться за процедурою євроторги (спочатку замовник оцінює документацію, а потім вирішує, хто з учасників допущений до аукціону). На торги йшло п’ятеро учасників, але пропозицію трьох тендерний комітет відхилив.

  • ТОВ “І н в а й т” (допущено);
  • ТОВ “Алма фасіліті груп” (допущено);
  • ПП “Єврохім Одеса” (відхилено);
  • ПП “Клінінг-Про” (відхилено);
  • ТОВ “Імпел гріффін сервіс” (відхилено).

Причини відхилення різні, але схожі. Учасники не надали повністю відскановані трудові книжки робітників й мали неточності (іноді одруківки) у документації. Проте представники ТОВ “Імпел гріффін сервіс” подали скаргу в Антимонопольний комітет України, яку той прийняв. Дата розгляду призначена на 30 березня. До того часу, згідно з чинним законодавством, аукціон проводити не можна.

Зауважимо, що торік аналогічний тендер на 2019 рік розіграли ті ж самі ТОВ “І н в а й т” та ТОВ “Алма фасіліті груп”. Тоді охочих позмагатися на торгах було троє, але пропозицію того ж таки ТОВ “Імпел гріффін сервіс” тендерний комітет відхилив. Перемогла тоді пропозиція ТОВ “І н в а й т”, а ТОВ “Алма фасіліті груп” на аукціоні навіть не конкурувало й не понижувало ціну.

Тендер Укрзалізниці щодо прибирання та дезінфекції пасажирських вагонів призупинений через скаргу в АМКУ

Зауважимо, що нещодавно парламент вивів держтендери, необхідні для протидії Covid-19, з-під процедури публічних закупівель для їхньої оперативності. Також для них передбачено можливість стовідсоткового авансу. Тобто це дає змогу УЗ замовляти дезінфекцію в той час, поки цей тендер заблокований.

Читайте також