Темпи поставок пшениці за кордон сповільнились — Мінекономіки
Економіка, Новини

Темпи постачання пшениці за кордон сповільнилися, — Мінекономіки

За даними Міністерства розвитку економіки, експорт пшениці у квітні сповільнився у понад три рази. Про це повідомляє пресслужба міністерства.

Так, середньодобове відвантаження поставок за кордон пшениці у квітні становить 14 тис. тонн, тоді як у березні цей показник становив 44 тис. тонн. Загалом же, станом на 6 квітня експорт пшениці становить 17,9 млн тонн.

Згідно ж з підписаним 30 березня додатком до меморандуму між Мінекономіки та аграрними асоціаціями, встановлений граничний експорт пшениці в поточному маркетинговому сезоні (до 1 липня 2020 року) складає 20,2 млн т. Отже, протягом квітня-червня 2020 для експорту доступними залишаються 2,3 млн тонн.

У міністерстві зауважують, що для стабілізації цін на борошно з ДПЗКУ та Аграрного фонду було закуплено 160 тис. тонн пшениці для внутрішньої переробки та реалізації на внутрішньому ринку, що дозволило виробити приблизно 128 тис. тонн борошна.

Раніше повідомлялося, що в Аграрному комітеті Верховної Ради не бачать підстав для запровадження обмежень експорту зернових через карантин. Про це заявив голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський.

Читайте також