Тарас Качка: внутрішня логістика — це виклик для всіх експортоорієнтованих галузей
Новини, Економіка, Порти, Укрзалізниця

Тарас Качка: внутрішня логістика — це виклик для всіх експортоорієнтованих галузей

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Качка заявив, що український експорт зав’язаний на спроможностях Укрзалізниці та портів. Відповідну думку він висловив у інтерв’ю “Дзеркалу тижня”.

Зокрема посадовець, відповідаючи на запитання щодо скарг металургів на роботу Укрзалізниці та МТП “Південний”, заявив:

“Те питання, на якому ви сконцентрували увагу, торкається логістики внутрішньої. І це, в принципі, виклик для всіх експортоорієнтованих галузей — зокрема зернової, металургійної. Це питання спроможності Укрзалізниці доставити продукцію до портів, а портів — переробити всю цю продукцію. Ці проблеми виникають регулярно, але єдиний спосіб їхнього урегулювання — постійний діалог. Між виробниками, залізницею, портами. І уряд намагається забезпечити цей діалог. Позиції, які висловлюють галузеві асоціації, уряд бере до уваги, намагаючись знайти певний механізм. А цей механізм готує налагодження логістики: це постійний діалог; потрібно розуміти, що відбувається щодня за певними категоріями товарів, тарифами, виробниками. Це певні напрямки, сезонність, наявність вагонів тощо. Це щоденна праця й щоденне завдання уряду. Але ця бурхлива розмова триватиме довго, бо це знаходження балансу інтересів великої кількості суб’єктів господарювання”.

При цьому Тарас Качка зауважив, що експорт аграрної продукції продовжує зростання, у той час, як металургії падає.

“Ми також бачимо дві тенденції. Одна з них негативна, і це стосується більше промисловості, тієї ж металургії, де ми бачимо, що потенційне уповільнення або припинення роботи споживачів нашої продукції (наприклад, автомобільних заводів, будівництва) у Європі та США дає нам привід робити негативний прогноз щодо нашої промислової продукції. Натомість за аграрним сектором навпаки: у нас є бачення, що попит на українську аграрну продукцію буде у світі зростати, тому що існує питання продовольчої безпеки. І тут у нас, справді, гарні показники: і ціни більш-менш балансуються і йдуть вгору, і попит постійний є, тому щодо цієї категорії продукції у нас хороший прогноз”.

Тарас Качка в цілому дав стримано позитивний прогноз і зауважив, що за перші два місяці впав обсяг імпорту і зріс експорт. Тобто торговельне сальдо скоротилося.

Нагадаємо, раніше уряд з аграріями домовилися про обмеження експорту пшениці на рівні 20,2 млн тонн. Ідеться про період до кінця маркетингового року (2019/2020), тобто до 1 липня. Наразі аграрії вже експортували 18 млн тонн.

 

Отримайте тестовий доступ до статистики та аналітики

 

Читайте також